STRADUNIA Strona Główna STRADUNIA
Nasza wieś... Wasz Świat !!!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakiej muzyki teraz słuchacie?
Autor Wiadomość
czapelka
nasz stały użytkownik

Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 15/16
 93%
Wysłany: Pią 26 Maj, 2006 12:12   

@darko - nabyłem ostatnią płytę Depeche Mode "Playing The Angel" w formacie hybrydowym SACD z dodatkowym DVD na którym była płyta w formacie 5.1 DTS między innymi. Mam zamiar zakupić również analogiczne wersje zremasterowanych ostatnio płyt DM. Niestety, nie miałem możliwości odsłuchu płyty w odtwarzaczu SACD jako że takowego nie posiadam. Ale wersja 5.1 ryje beret i kopie w czachę ;)

darko
zaczyna na forum

Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 1/13
 7%
Wysłany: Pią 26 Maj, 2006 14:33   

cześć
czapelka posiadam SACD+DVD firmy SONY miałem kiedyś pożyczoną płytkę demo słucha się odjazdowo to Depeche Mode z pewnością też będą odjazdowe
POZDRO

darko
zaczyna na forum

0%
 100%
 7%
Wysłany: Sro 31 Maj, 2006 23:17   

...może słucha jeszcze ktoś muzy w SACD albo DTS!!!

czapelka
nasz stały użytkownik

0%
 100%
 93%
Wysłany: Czw 01 Cze, 2006 22:12   

darko - jak nie możesz znaleźć kogoś kto ma muzę w formacie DTS to poszukaj na necie, np. w sieciach P2P jest tego trochę - widziałem Stinga, Norah Jones, Jean Michel Jarre'a, Dire Straits, Queen, Enigmę, Depeche Mode... Z pewnością ściąganie trochę potrwa bo taka płytka w DTS-ie spakowana ma kilkaset MB (od 500 do 800), ale myślę że się opłaci

darko
zaczyna na forum

0%
 100%
 7%
Wysłany: Czw 01 Cze, 2006 22:34   

czapelka dzięki za info na P2P jest muza w DTS nawet miałem Mike Oldfield w DTS ale powiem że płytka po rozpakowaniu nie dała takich efektów jakich się spodziewałem muzyka dawała efekt można powiedzieć rozszerzonego STEREO a format SACD daje 6 niezależnych kanałów na płytce demo którą miałem była muza w 5.1 5.0 4.1 nawet urywki z muzyką poważną dawały niezły efekt
kiedyś płytki z tym formatem potanieją to się będzie kolekcjonować
POZDRO

km 
administrator

Poziom: 26
HP: 16/1637
 1%
MP: 781/781
 100%
EXP: 49/78
 62%
Wysłany: Pon 05 Cze, 2006 07:36   

miczuś napisał/a:
Co do depeszów to myślę,że U2 przewyższają ich zaangażowaniem w muzykę.

miczuś napisał/a:
Na muzykę Depeche Mode muszę mieć dzień - jest ona dla mnie trochę przygnębiająca - nie widać w niej nadziei,muzyka ta nie ma duszy i serca.

Obie te i inne krytyczne uwagi pod adresem Depeche Mode odwołuję.Wczoraj słuchałem koncertu Depeszów na "Rock MTV Ring" w MTV i jestem zaskoczony.Dali czadu,pokazali naprawdę kawał świetnej muzyki.
Czapelka normalnie Ci zazdroszczę tego 9 czerwca na Legii...

Kalam
[Usunięty]

Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 35/35
 100%
Wysłany: Pon 07 Sie, 2006 09:46   

Za oknem pogoda nie najlepsza pada in pada, mam nadzieje ze sie w koncu poprai bo urlopik mi mija kurna a chciałbym se troche po opalac, poszalec i wogule a w takiej beznadziejnej pogodzie to nie zabardzo i wlasnie na taka pogode najlepsze sa "Swietliki" wyrabisty zespuł polecam wszystkim.

Kikio
Gość
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 35/35
 100%
Wysłany: Sro 13 Wrz, 2006 20:16   

A ja najbardziej lubie sluchac Within Tamtapion i Nightwish
Polecam bardzo fajna muza:)

czapelka
nasz stały użytkownik

0%
 100%
 93%
Wysłany: Wto 03 Paź, 2006 03:14   

Z ostatnio zasluchanych rzeczy:
- DEPECHE MODE - "Martyr" (tak musialo sie stac... ich nowy kawalek mnie porozkladal kompletnie, przez 4 dni sluchalem go na okraglo, zapetlony w winampie, zapetlony w mp3playerze, zreszta z "Preciousem" mialem podobnie, teraz do tego doszedl klubowy singiel promocyjny z 4 mixami Paula van Dyka)
- MUSE - "Starlight" (swietny utworek ktory na pare godzin zrzucil Martyra z piedestalu, takie rockowe pomieszanie Coldplaya i Keane)
- ANGELS AND AIRVAWES - "The Adventure" (a to mi wpadlo w ucho w Ameryce, fajne rockowe granie z delikatna domieszka punka, ladne)

czapelka
nasz stały użytkownik

0%
 100%
 93%
Wysłany: Pią 17 Lis, 2006 03:28   

Ej, no co jest? Nikt już muzyki nie słucha? Oczywiście poza Slonsky Radio :) Ok, rozruszam nieco ten topik :)
Mnie się ostatnio na uszy rzuciło przede wszystkim:
- THE VEILS - "The Leavers Dance" (nie mówcie że nie znacie, to ten utworek lecący w reklamie Banku Millenium, urzekł mnie maksymalnie, normalnie się zakochałem, do niego chciałoby się tańczyć z ukochaną...)
- DE/VISION - "Love Will Find A Way" (bez rewelacji, ale się przyjemnie słucha, szkoda, że DV jest kapelką tak mało znaną, bo grają coraz przystępniej, a ten kawałek bardzo fajny, niby elektroniczny, ale jednocześnie jakiś taki melancholijny - zapraszam do zapoznania się: http://www.youtube.com/watch?v=X7o1_ufdXbI)
- REX THE DOG - "Maximize" i "Sequencer" (Rex The Dog remixował już wcześniej Depeche Mode i Prodigy, remixy były świetne więc się zainteresowałem - i warto było... fantastyczne elektroniczno-energetyczne granie, bez zbędnej łupaniny, za to z zabawą dźwiękami, elektroniczny miód :) )
- DEPECHE MODE - "Martyr" (we wszelkich możliwych postaciach, ale przede wszystkim w podstawowej wersji i mixach Paula van Dyka) oraz "The Best Of Vol. 1 - Remixes" (świetne remixy starszych utworów)
- FAITHLESS - "Bombs" (szczególnie w remixie Benny'ego Benassiego, nie przepadam za nim, ale tym remixem odwalił kawał porządnej roboty)
- MASSIVE ATTACK - "False Flags" (na razie słyszałem w rewelacyjnej wersji UNKLE'a, do tego stopnia, że nie chce mi się specjalnie szukać wersji oryginalnej :) )
- MOBY - "New York, New York" i cała płyta "Best Of"

misiek
weteran forum

Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 8/20
 40%
Wysłany: Pią 24 Lis, 2006 22:40   

miczuś napisał/a:
miczuś napisał/a:
Co do depeszów to myślę,że U2 przewyższają ich zaangażowaniem w muzykę.

miczuś napisał/a:
Na muzykę Depeche Mode muszę mieć dzień - jest ona dla mnie trochę przygnębiająca - nie widać w niej nadziei,muzyka ta nie ma duszy i serca.

Obie te i inne krytyczne uwagi pod adresem Depeche Mode odwołuję.Wczoraj słuchałem koncertu Depeszów na "Rock MTV Ring" w MTV i jestem zaskoczony.Dali czadu,pokazali naprawdę kawał świetnej muzyki.
Czapelka normalnie Ci zazdroszczę tego 9 czerwca na Legii...

Bo tak naprawde to takie wielkie zespoły to sie najlepiej slucha na koncercie a nie w domu przed tv albo w radyjku.
Mogliśmy jechac w czerwcu na U2 co? A tak teraz będziemy musieli czekac nie wiem ile żeby znów w polsce zagrali.

czapelka
nasz stały użytkownik

0%
 100%
 93%
Wysłany: Pon 27 Lis, 2006 00:06   

Co do zeszłorocznego koncertu U2 w Chorzowie powiem krótko - niech żałuje kto nie był... Kompletne przeciążenie wszelkich zmysłów... Chociaż muszę przyznać, że jako całość koncert miał kilka słabych momentów (Elevation, Yahweh, Bullet The Blue Sky) ale były też chwile naprawdę niezapomniane (gigantyczna polska flaga podczas New Year's Day, cudne City Of Blinding Lights, czy Running To Stand Still)... Myślę, że po takim koncercie (Bono często w wywiadach wspomina go jako jeden z ważniejszych punktów trasy koncertowej) możemy być na 100% że przy okazji następnej trasy zagrają w Polsce... A kiedy to będzie? Cóż, w tej chwili koncertują na Antypodach, a potem się pewnie wezmą za nagrywanie płyty, która się ukaże pewnie późnym 2007 lub wczesnym 2008, więc trasa raczej rozpocznie się w 2008.

misiek
weteran forum

Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 8/20
 40%
Wysłany: Pon 27 Lis, 2006 07:31   

czapelka napisał/a:
Co do zeszłorocznego koncertu U2 w Chorzowie powiem krótko - niech żałuje kto nie był... Kompletne przeciążenie wszelkich zmysłów... Chociaż muszę przyznać, że jako całość koncert miał kilka słabych momentów (Elevation, Yahweh, Bullet The Blue Sky) ale były też chwile naprawdę niezapomniane (gigantyczna polska flaga podczas New Year's Day, cudne City Of Blinding Lights, czy Running To Stand Still)... Myślę, że po takim koncercie (Bono często w wywiadach wspomina go jako jeden z ważniejszych punktów trasy koncertowej) możemy być na 100% że przy okazji następnej trasy zagrają w Polsce... A kiedy to będzie? Cóż, w tej chwili koncertują na Antypodach, a potem się pewnie wezmą za nagrywanie płyty, która się ukaże pewnie późnym 2007 lub wczesnym 2008, więc trasa raczej rozpocznie się w 2008.

Dzięki za info trzeba bedzie pilnowac terminów by nie zaspać.
Tym razem muszę tam być.

km 
administrator

Poziom: 26
HP: 16/1637
 1%
MP: 781/781
 100%
EXP: 49/78
 62%
Wysłany: Sro 06 Gru, 2006 17:10   

Ostatnio wpadła mi w ucho "Window In The Skies" U2.Zdaje mi się,że już ją kiedyś słyszałem choć widzę,że U2 wydało nową/starą płytę "18 singles".Co o niej myślisz czapelka?Są to utwory ze zmienionym brzmieniem czy te same skopiowane?

czapelka
nasz stały użytkownik

0%
 100%
 93%
Wysłany: Sro 06 Gru, 2006 17:32   

"18 Singles" to tzw. Best-of, czyli składak najlepszych (tylko nie wiem czyim zdaniem) utworów. Z tego co się orientuję to utworki są tam w niezmienionych wersjach. Akurat się złożyło, że i U2 i DM wydało w tym samym czasie taką składankę. Sens wydawania takiej płyty w obu wypadkach jest dla mnie co najmniej wątpliwy - oba zespoły mają w swej dyskografii po 2 inne albumy z najlepszymi kawałkami: DM - "The Singles 81->85" i "The Singles 86>98", U2 - "The Best Of 1980-1990" i "The Best Of 1990-2000". Biorąc pod uwagę fakt, że przez 25 lat istnienia powstało zbyt wiele świetnych utworów w wypadku obu zespołów, by zmieścić je na pojedynczą płytę, dostajemy płyty trochę nie wiadomo dla kogo - chyba jedynie dla ludzi słyszących te zespoły w radiu, ale nie posiadających żadnych płyt.... Bo fani wszystko to mają, i to przeważnie po kilka razy (płyty, single, remixy, składanki...) :) W przypadku DM trochę lepiej pokazano przekrój przez ich karierę, bo swą reprezentację ma na składaku prawie każda płyta - pominięto jedynie (?) wspaniałą "Black Celebration" z 1986 roku. Natomiast w przypadku U2 pominięto całkowicie okres 1993-1999, również pierwsze płyty zespołu niemal nie mają swych reprezentantów. Fani obu zespołów są z tych płyt bardzo niezadowoleni wręcz nazywając je chęcią szybkiego i łatwego nachapania się kasą... Nie wiem, Krzyś, co Ci się podoba w "Window In The Skies" bo utwór jest cienki (a jak na U2 to normalnie wstyd... - to jest zespół, który stworzył przecież takie perły jak "Sometimes You Can't Make It On Your Own", "Original Of The Species", "Kite" czy "Acrobat"). Próbowałem się przekonać do tego utworu, ale za cholerę nie mogę... Mam nadzieję, że następna płyta U2 będzie ZDECYDOWANIE lepsza od tego co słyszę w "Window..."

Odpowiedz do tematu