STRADUNIA Strona Główna STRADUNIA
Nasza wieś... Wasz Świat !!!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
przyszłość Ligi Typerów na naszym forum
Autor Wiadomość
km 
administrator

Poziom: 26
HP: 16/1637
 1%
MP: 781/781
 100%
EXP: 49/78
 62%
Wysłany: Nie 11 Lis, 2007 11:27   przyszłość Ligi Typerów na naszym forum

Dziś kończy się kolejna edycja naszej Ligi Typerów krapkowickiej B-klasy.
Myślę,że od sezonu wiosennego będziemy typować nadal...

Dostałem ostatnio pewną bardzo ciekawą propozycję :
"Mam pytanko: wpadłem na pomysła żeby zrobić też ligę typerów Bundesligi niemieckiej na podobieństwo naszej B-klasowej. W sumie śledzę ligę niemiecką na bieżąco i jestem tak dość w temacie więc mógłbym to poprowadzić. Co ty na to?? Wydaje mi się, że niemiecką ligą interesuje się najwięcej osób w naszym środowisku (penie bardziej niż Polską ekstraklasą:))chociaż można by trochę pokombinować i zrobić typy mieszane, coś na podobieństwo TOTOmixa lub coś w tym stylu, lub po prostu ligę angielską czy hiszpańską. Jeżeli byłbyś za tym pomysłem to w zimę się spotkamy nieraz więc pogadamy o tym. No i musielibyśmy coś wymyśleć w temacie ewentualnych nagród (lub po prostu potraktować to jako zabawę)."

Jestem jak najbardziej za !!!
Czekam więc na wszelakiego rodzaju propozycje ...

Włodek Lubański
medal za tyle postów!

Poziom: 21
HP: 0/996
 0%
MP: 475/475
 100%
EXP: 30/56
 53%
Wysłany: Nie 11 Lis, 2007 15:31   

Dobry pomysł.Proponuję cztery ligi:niemiecką,angielską,hiszpańską i włoską.W zestawie 8 par, po dwie z każdego kraju.Z tych dwóch par,byłyby to mecze z udziałem lidera tabeli,oraz druga para ostatnia drużyna z kimś.I tak z każdego kraju.Jeśli któraś liga ma przerwę zimową,wtedy rozszerzamy zestaw po równo, z krajów co grają nadal.

grigor
medal za tyle postów!

Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 17/35
 48%
Wysłany: Nie 11 Lis, 2007 20:03   

Mi się podoba propozycja pana Włodzimierza

Włodek Lubański
medal za tyle postów!

0%
 100%
 53%
Wysłany: Wto 13 Lis, 2007 21:17   

Głosy ucichły,więc akceptacja? Jeśli tak, to zaczynamy 24 listopada,bo 18.XI.2007r.to termin UEFA na mecze "Euro 2008" i wszystkie ligi pauzuja.
Jeśli główny inicjator(zgłoś się) zaakceptuje to,wtedy pierwszy zestaw będzie wyglądał następująco:
1.Arsenal Londyn(lider)-Wigan Athletic
2.Derby(ostatni) -Chelsea Londyn
--------------------------------------------
3.Real Murcia-Real Madryt(lider)
4.LevanteUD(ostatni)-Real Betis Sevilla
5.Bayern M.(lider)-Vfl Wolfsburg
6. Cottbus(ostatni)-Werder Brema
7.Inter M(lider)-Atalanta Bergamo
8.FC Empoli(ostatni)-Torino FC
No,ale to tylko propozycja.A poza tym czy wywoła tyle zainteresowania co nasz liga,z naszym klubem LZS Stradunia?
Następną kwestią do rozwiązania są nagrody.Oczywiście mile widziani sponsorzy,ale jak znamy życie, to marzenia.
Mam więc propozycję,że nagrody fundować będą MISTRZOWIE KOLEJKI(ci to będą robić z radości!).Cena takiego sukcesu - 5 zł.Co wy na to?

Aha,jeśli ktoś chciałby się zapoznać z ligami, z których powstał ten zestaw par,to poszukajcie:PIŁKA NOŻNA ligi zagraniczne,tam są tabele,terminarze,ciekawostki,wydarzenia itp.

C.A.M.P.I.N.O
medal za tyle postów!

HP: 9/996
 1%
 100%
EXP: 47/56
 83%
Wysłany: Sro 14 Lis, 2007 01:23   

"Główny inicjator" - to brzmi dumnie.... Hehe, w tym wypadku to byłem ja i szczerze mówiąc myślałem, że zaczniemy od nowej rundy czyli od wiosny. Jak na razie oprócz Pana i Grigora nie było odezwu więc pomyślałem, że sprawa musi nabrać "mocy urzędowej". Co do zestawień: w sumie niby w porządku ale biorąc np. Bundesligę mielibyśmy w tej rundzie do czynienia tylko z Bayernem i Cottbus dlatego na pierwszy rzut oka wydawałoby się trochę nieciekawie. Z drugiej strony wszystko jest możliwe ale biorąc pod uwagę, że Bayern przegrał pierwszy mecz dopiero w 13 kolejce można by ten system zestawień jednak sobie darować...
Podsumowując: jeżeli będą chętni możemy "grać" od zaraz, co do nagród to faktycznie "marzenia" i chyba będziemy musieli to potraktować jako zabawę ale w sumie to czemu nie??
P.S.
Co do zestawień to musimy sprawę przedyskutować..może losowo??

Włodek Lubański
medal za tyle postów!

0%
 100%
 53%
Wysłany: Sro 14 Lis, 2007 18:08   

Oczywiście,że czekamy na "głosy",na dyskusję,na "za i przeciw".Ja po prostu coś zaproponowałem.Wydaje mi się jednak,że jeśli chcemy pograć w typowanie,to z marszu,czyli dalej...Na wiosnę będzie znów nasza kl.B,a dublowanie typowań jest nie do przyjęcia.A więc termin "już" wydaje się dobry.Sprawa obsady konkretnych meczów.W niemieckiej lidze,Bayern wcale nie musi być ciągłym liderem,a Cottbus - outsaiderem.Przecież i jedni i drudzy,w chwili obecnej mają 1 punkt,do następnej drużyny...Ale mnie chodziło o jakiś system,może być losowo albo na przykład drużyny z 5 i 10 miejsca każdej ligi ??? I jeszcze jedno.Na dyskusję możemy się nie doczekać,więc lepiej wystartujmy i wtedy się zobaczy,czy pomysł chwyci czy też "umrze śmiercią naturalną".A te 5 zł, od mistrza kolejki(może ich nieraz być więcej,wtedy np 4x5=20...) - to niedobry pomysł???To byłoby "zdzierstwo"? Albo hazard??? No nie...Przecież ta kasa, byłaby zamieniana przez prowadzącego na nagrody rzeczowe dla zwycięzców.No,ale mam nadzieję,że jednak kogoś "ruszy" ten temat i rzuci kolejne propozycje.

C.A.M.P.I.N.O
medal za tyle postów!

HP: 9/996
 1%
 100%
EXP: 47/56
 83%
Wysłany: Sro 14 Lis, 2007 19:11   

W takim razie nie pozostaje nic innego jak wystartować z naszą zabawą. Zestawienia 5 i 10 miejsca z każdej ligi podobają mi się zdecydowanie bardziej więc myślę, że możemy tę propozycję uznać za przyjętą. A sprawa z 5,- PLN chyba też jest ok. Przecież każdy będzie miał taką samą szansę żeby zgarnąć pulę więc nie powinno to nikogo zniechęcić. Tak więc 24 listopada typujemy po raz pierwszy.

Odpowiedz do tematu