STRADUNIA Strona Główna STRADUNIA
Nasza wieś... Wasz Świat !!!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
na falochronie
Autor Wiadomość
km 
administrator

Poziom: 26
HP: 16/1637
 1%
MP: 781/781
 100%
EXP: 49/78
 62%
Wysłany: Wto 23 Wrz, 2008 22:20   na falochronie

Dawno już tu nikt nie założył nowego tematu.Czas więc najwyższy.
Dlaczego tak się nazywa?Na razie wiedzą tylko nieliczni.Choć myślę,że wkrótce Ci co tu będą zaglądać zajarzą :wink:
Piszemy tu o życiu.Naszych zwycięstwach i porażkach.To co się nam podoba i co nas denerwuje.Taki zwykły hyde park.
Trudno jest z nas coś wyciągnąć.To widać od początku założenia forum.Typować jest łatwo,komentować trudniej.Spróbujmy jednak.Jak się nie uda to przesuniemy ten temat dla tylko zalogowanych.Albo usuniemy.
cdn

piotrek
medal za tyle postów!

Poziom: 17
HP: 0/630
 0%
MP: 301/301
 100%
EXP: 5/41
 12%
Wysłany: Wto 23 Wrz, 2008 22:33   

Mnie osobiście się to kojarzy z utworem jednego z moich ulubionych zespołów "na falochronie w Ustce" tak brzmi zwrotka, a więc nie ma rzeczy niemożliwych. Jeżeli ktoś chce coś w życiu robić, wkłada to całe swoje serce to kiedyś mu się to uda. Podałem przykład samego siebie, większość powinna wiedzieć o co chodzi!

blackvampire
[Usunięty]

Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 35/35
 100%
Wysłany: Czw 25 Wrz, 2008 19:22   

"Na falochronie" kojarzy mi się zdecydowanie z Pawłem Kukizem i trzecim zespołem w jego karierze, czyli formacją Emigranci (po kapelach Hak i Aya RL). Kukiz do dzisiejszego dnia jest jedną z ciekawszych postaci na Opolszczyźnie a słowa tej piosenki, które wyszły spod jego pióra, wzbudziły wśród słuchaczy (szczególnie tych "męskich", drżących przed służbą) niemałe emocje. Oto kawałek tej historii zaczerpnięty ze strony www.emigranci.pl:

"...Utwór "Na falochronie" zarejestrowano w STUDIO IZABELIN w maju 1990 roku. Do muzyki Edmunda Stasiaka słowa skreślił Paweł Kukiz i w ten oto prosty sposób utwór opowiadający o beznadziei służby wojskowej stał się przebojem roku 1990. Gościnnie na instrumentach klawiszowych w Emigrantów wsparł Mariusz Zabrocki. O popularności utworu może świadczyć to iż na kultowej Liście Przebojów Programu 3 znalazł się aż 12 razy w pierwsze 15-stce, zaliczając aż 4 razy pozycję numer 1..."

piotrek
medal za tyle postów!

Poziom: 17
HP: 0/630
 0%
MP: 301/301
 100%
EXP: 5/41
 12%
Wysłany: Czw 25 Wrz, 2008 21:24   

Fajna piosenka Kukiza, który nie był w wojsku! Kukiz ma świetne teksty, może trochę kontrowersyjne, ale "prawdziwe". Nie śpiewa o "byle czym" jak to ma miejsce obecnie, ale o życiu. W dzisiejszym świecie brakuje takich wykonawców!

agger
weteran forum

Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 3/25
 12%
Wysłany: Czw 09 Paź, 2008 17:01   

WSZYSTKIM ZNAJOMYM ŻYCZÊ BY OTWORZYLI SWOJE SERCA NA PRZYJA¬Ñ !!!

„ Człowiek przede wszystkim „

Nie żyj na tej ziemi
jak ktoś obcy,
jak turysta na łonie natury.
Żyj na tym świecie
jak w domu Ojca:
ufaj ziarnu, ziemi, morzu,
lecz przede wszystkim zaufaj człowiekowi.
Kochaj chmury, maszyny, książki,
lecz przede wszystkim kochaj człowieka.
Wczuj się w smutek usychającej gałązki,
gasnącej gwiazdy
i konającego zwierzęcia,
lecz przede wszystkim
odczuj ból i smutek człowieka.
Raduj się dobrami na ziemi
ciesz się cieniem i światłem,
raduj się każdą porą roku,
lecz przede wszystkim
raduj się tym, że jest człowiek!

===Nazin Hikmet====

Romano
medal za tyle postów!

Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 6/30
 20%
Wysłany: Pią 10 Paź, 2008 09:08   

...
Kochaj i ufaj, bo spośród burz świata

Miłość i wiara kwitną jedynie.

One pomogą, gdy boleść przygniata

I kiedy z oczu gorzkie łzy płyną.

~’’~

Ta najtrudniejsza z życiowych ról

- to mieć na ustach uśmiech,

a w sercu ból

~’’~

Nie ten szczęśliwy,

co wszystkie kwiaty zrywa,

Lecz ten co zerwie jeden

I szczęściem go nazywa

~’’~

Duża wiedza czyni skromnym,

Mała – zarozumiałym

~’’~

gdy dziś podchodzi się do drzwi

- - otwierają się automatycznie

gdy podchodzi się do człowieka

- - zamyka się automatycznie

~’’~

Człowiek ma parę oczu,

parę uszu,

parę rąk

jedynie serce ma bez pary

więc szuka

drugiego

by stać się wreszcie

całością

B.Andrukiewicz

Achimth
medal za tyle postów!

Poziom: 16
HP: 0/556
 0%
MP: 265/265
 100%
EXP: 21/39
 53%
Wysłany: Czw 16 Paź, 2008 22:51   

jestem po raz pierwszy zawiedzony i to bardzo z Stradunilokw!!!!!!!!!!!!!!!!! Nickt ani nie wspomnial na Forum ze odbezie sie Oktoberfest , rzadnego komentarza,poprostu cisza. Osobiscie znajduje to Sch...... .

Achimth
medal za tyle postów!

0%
 100%
 53%
Wysłany: Wto 11 Lis, 2008 14:47   

W Kędzierzynie-Koźlu odbędą się Mistrzostwa Polski Psich Zaprzęgów. Zawody odbędą się 6 i 7 grudnia. Moge tylko polecic, cos wspanialego, to trzeba widzec opisac sie nie da.

km 
administrator

1%
 100%
 62%
Wysłany: Sro 09 Cze, 2010 21:06   

Co za dzień... A zaczął się normalnie czyli nerwowo.Praca,praca,praca,nerwusy i nerwusy.Popołudniu się dowiedziałem,że dziś gra Stradunia!Aż ciśnienie skoczyło...Dawno już nie grałem.Aha.Bardzo wartościowego człowieka dziś poznałem,a właściwie to już go znałem bardzo długo.Pan Zenek J.,dyrektor podstawówki z Brożca,paręnaście lat temu mnie nawet opieprzył (graliśmy wtedy szkołami Stradunia-Brożec,ja byłem kapitanem,Brożce były skazane na porażkę,ale ja zachowywałem się wtedy jak gwiazdor no i pan Zenek mnie wtedy uciszył,do dziś to pamiętam,miał wtedy rację),a dziś dyrektor z krwi i kości.Wielki szacun dla niego.Wracając do meczu.Przegraliśmy 4-1,ale wynik nieważny.Pomimo porażki wyrazy szacunku dla tych zawodników,którzy przetrwali do końca spotkania.Aż mnie ściskało,żeby być z Wami!Poczuć ten zapach straduńskiej trawy,straduńskiej piłki,tych okrzyków z trybun,tych podań,strzałów.Mimo porażki,mimo tych naszych kibicowych "świrów" poczułem,że nasz LZS jest potęgą.Że ma wśród nich takiego marco10,ze ma jasia,że ma campino,że ma Andrzeja T,że ma Pawła Ł,Pawła T,Heńka Sz. - przepraszam,że wszystkich nie piszę,ale ma duuużo wartościowych ludzi,których tu nie wyróżniam.I dla nich wielkie dzięki,dla nich ogromny szacun!!!Stradunia bez LZS nie jest Stradunią.Nasz klub to potęga.Może nie Legia,Lech,ale tam jest biznes.U nas jest dusza,jest ten duch futbolu.Brawo PANOWIE!!!

Achimth
medal za tyle postów!

0%
 100%
 53%
Wysłany: Pią 11 Cze, 2010 23:17   

juz dawno nie czytalem takiej wspanialej wypowiedzi. SERCE SIE CIEZSY :) czytajac ta wypowiedz.

km 
administrator

1%
 100%
 62%
Wysłany: Nie 13 Cze, 2010 10:10   

Powrót po latach...
48 godzin przed godziną "0" - podbijam kartę zdrowia ...
24 godziny przed godziną "0" - zaczynają się Mistrzostwa Świata w RPA - dla jednych strata czasu (ktoś mi powiedział godzinę prędzej "ti tyż patrzisz na to ciu.stwo"),dla drugich długo wyczekiwana seria meczów,a dla trzecich miesiąc piłkarskiego święta ... W pierwszym meczu gospodarze,Meksyk,kolorowe trybuny i wuwuzele (hehe fajne trąbki :) )
8 godzin przed godziną "0" - oblatuje mnie strach czy dam sobie radę?
4 godziny przed godziną "0" - szukam ochraniaczy... (znalazłem)
2 godziny przed godziną "0" - ustawiam neta w świetlicy dla naszych kibiców (można tam iść na projektowe oglądanie MŚ!),niestety oglądanie z internetu ma jedną wadę - słaba jakość obrazu,chłopcy załatwiają więc w migu antenę sat,tuner i będą patrzyć na jakość prawie HD !!!
godzina przed godziną "0" - chyba nie pójdę na mecz.Znowu strach mnie obleciał ...
15:20 - jadę na boisko,parę chłopaków już się rozgrzewa,przed szatnią stali kibice,jak kiedyś...
15:25 - przebieram się,moja "6" jest wolna :)
15:30 - wybiegam na rozgrzewkę - co za radość !!! piłka,zapach kwitnącej koniczyny,pierwsze strzały na bramkę,niestety upał niesamowity
15:45 - dowiaduję się,że zagram od początku drugiej połowy wraz z CAMPINO na szpicy :) ,a więc dwa dziadki w straduńskim ataku :)
15:50 - łapie mnie skurcz uda,kurde chyba nie dam rady
16:00 - godzina "0" - zaczynamy mecz z Kosmosem Dobra,Kosmos ma trochę więcej z gry,ale dwie nasze ładne kontry i do przerwy prowadzimy 2-0
początek drugiej połowy - stało się - dziadki na szpicy ...
druga połowa - nie jest najgorzej,choć Kosmos strzela kontaktową bramkę,po chwili Sylwek piękny strzał z wolnego i 3-1,za parę minut wychodzę lewym skrzydłem,podaję do CAMPINO i ... ciut nad bramką niestety.Kurcze ale byłby gol... Za chwilę zamieszanie w piątce,dostaję piłkę,widzę pustą bramkę,strzelam i ... jakimś cudem na linii bramkowej znajduje się bramkarz i wybija nad bramkę.Cholewcia.Siły mnie opuszczają.Na szczęście czarną robotę wykonują młodsi koledzy,strzelamy jeszcze dwie bramki i wygrywamy 5-1 !!!
Koniec meczu.Spragniony udaję się do szatni,a tam same ciepłe mineralki... Wtedy jak z nieba podchodzi CAMPINO i podaje zimnego Żywca.Ale smak !!! Wypijam go prawie na eks...
pół godziny po meczu - zimne piwko u Ryśka,omawianie meczu,jakoś dotrwaliśmy do końca,chyba nie jesteśmy jeszcze tacy źli ...
trzy godziny po meczu - zaczyna mnie wszystko boleć,najbardziej (...)
14 godzin po meczu - ledwo wstaję z łóżka,zakwasy,nogi mi wchodzą do ...

Dziś odpust.Za niecałą godzinę msza odpustowa...

Achimth
medal za tyle postów!

0%
 100%
 53%
Wysłany: Pon 14 Cze, 2010 22:37   

„Dziś odpust.Za niecałą godzinę msza odpustowa...“ i mysle jak to mam przezyc prawie dwie godziny wystolc w Kosciele……….. Kto sie odwaza dopisac reszte mysli MICZUSIA? (Mam nadzieje ze sie nie gniewaz:) )

Odpowiedz do tematu