STRADUNIA Strona Główna STRADUNIA
Nasza wieś... Wasz Świat !!!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakiej muzyki teraz słuchacie?
Autor Wiadomość
leto
[Usunięty]

Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 35/35
 100%
Wysłany: Czw 07 Gru, 2006 19:33   

"de gustibus non est disputandum"w sprawach smaku (gustów, upodobań) nie ma dyskusji.

berliniok
medal za tyle postów!

Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: Czw 07 Gru, 2006 20:04   

Jo suchom slaskie radio, i jestem sczesliwy jak w Straduni

km 
administrator

Poziom: 26
HP: 16/1637
 1%
MP: 781/781
 100%
EXP: 49/78
 62%
Wysłany: Czw 07 Gru, 2006 21:02   

A ja będę szczęśliwy jak doczekam tego momentu jak się z Wami wszystkimi spotkam!!!

czapelka
nasz stały użytkownik

Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 15/16
 93%
Wysłany: Pon 11 Gru, 2006 16:47   

Ostatnio wróciłem do płytki "Meds" PLACEBO, a w szczególności do utworu "Follow The Cops Back Home" - pod względem muzycznym destylowana melancholia... Mój kumpel Krystian katuje mnie ostatnio hip-hopem, licząc na to, że się przekonam do tego rodzaju "muzyki" - naiwniak... :)

Dorwałem płytkę De/Vision "Best Of" (coś ostatnio wszyscy wydają bestówki - święta się niechybnie zbliżają :) ) i podoba mi się zdecydowanie bardziej niż analogiczne albumy DM czy U2 - może nie tyle w warstwie muzycznej co w doborze utworów. No i jest świetny "Still Unknown" w bardzo klubowym remixie Andrew Segi - ostatnio słucham niemal non-stop.

Kalam
[Usunięty]

0%
 100%
EXP: 35/35
 100%
Wysłany: Pią 12 Sty, 2007 11:09   

TOOL to jest to co kalam lubi najbardziej, ostatni slucham na okragło. Ostatni album 10.000 days jest wypas, chociaz wczesniejsze albumy byly troszku lepsze ale nie moge nazekac. No i obejzalem sobie teledysk Transpozycji Chwila wspomnien co moge powiedziec poprostu wypas to byly czasy co hehe. Pozdrawiam

czapelka
nasz stały użytkownik

0%
 100%
 93%
Wysłany: Wto 16 Sty, 2007 16:22   

Mimo, iż wciąż nie podoba mi się "Window In The Skies" U2, dorwałem singielek z tym utworem, a tam cudeńko - ponad 8-minutowa wersja "Kite" na żywo - 8 minut cudownej muzyki... I to jeszcze bardziej podkreśla kontrast i różnicę między tymi utworami - osobiście wolałbym by właśnie "Kite" wyszło jako podstawowy utwór na singlu...
Poza tym jakoś się zasłuchałem ostatnio w dyskotekowe sztandary z lat 94-96 z "Living Without Your Love" Interactive na czele... :)

czapelka
nasz stały użytkownik

0%
 100%
 93%
Wysłany: Czw 01 Lut, 2007 02:51   

Dorwałem ostatnio ścieżkę dźwiękową do filmu "Cruel Intensions" (po polsku to chyba była "Szkoła uwodzenia", ale nie jestem pewien). Wiele utworów z tej płyty znałem i lubiałem (np. "Every You, Every Me" PLACEBO, "Praise You" FATBOY SLIMA, "Secretly" SKUNK ANASIE, "Bittersweet Symphony" THE VERVE czy "Coffee And TV" BLUR) dlatego dałem tej składance szansę. I warto było :) Cała płyta nieco nierówna, ale obok wspomnianych są dwie istne perły. Pierwsza to "Colorblind" COUNTING CROWS - fantastyczny utwór, zespół znałem dotąd jedynie z jako takiego "Mr. Jones", ten utwór po prostu świetny. Ale i tak walcem po nim przejeżdża mój zdecydowany faworyt z tego albumu - sześcio-i-pół-minutowy "This Love" duetu CRAIG ARMSTRONG i ELIZABETH FRAZER (ta pani udziela się wokalnie). Ślicznie, spokojnie... Sześć i pół minuty, które chciałoby się by trwały wiecznie (dlatego właśnie mimo iż jest już trzecia w nocy nie śpię, a na słuchawkach w kółko leci ten utwór...) Po prostu cudo...
Poza tym:
- PLACEBO - ostatnia płyta "Meds" w wersji instrumentalnej, bez wokali, podobnie jak w przypadku "Playing The Angel" Depeszów można usłyszeć rzeczy, które umykały w czasie słuchania wersji normalnej
- NATHAN FAKE - "The Sky Was Pink" - winylowy singielek, bardzo fajne granie, elektronika...
- REX THE DOG - "Prototype" - wcześniej był genialny "Maximize" ze świetnym utworem "Sequencer", teraz "Prototype" - również fajny, również elektroniczny z charakterystycznym dla Rex The Dog brzmieniem
Tyle na razie ode mnie, słuchajcie muzyki i piszcie coś w tym poście ;)

czapelka
nasz stały użytkownik

0%
 100%
 93%
Wysłany: Pon 26 Lut, 2007 01:43   

W uszy me wpadło ostatnio kilka cudownych rzeczy...
- SARAH McLACHLAN - "Noel (Dash Berlin Radio Edit)", jeden z tych utworów na punkcie których wariuję doszczętnie i jestem w stanie słuchać bez przerwy (co robię od 2 dni), trafiłem na niego przez kumpla, który lubi słuchać DJ-skich setów i na jednym z nich (konkretnie: Armin Van Buren - "A State Of Trance 275") był to pierwszy utwór. Urzekł mnie niesamowicie... Kobieta ma śliczny wokal, ekipa remixująca dodała fantastycznie pasujące melodię i klubowe bity - brzmi naprawdę super (prawda, Krzyś? :) ). Biorąc pod uwagę tekst utworu traktujący o narodzinach Chrystusa możnaby potraktować tą piosenkę jako klubowo-dyskotekową kolędę :) Wersja oryginalna ma jednak oprawę muzyczną zdecydowanie bardziej pasującą klimatem, remix dla mnie ma jednak tą moc... Dobrze się składa, bo utwór znajduje się jako mp3 do ściągnięcia na oficjalnej stronie Sary McLachlan, więc mogę Wam go podać:
http://stems.sarahmclachl...16-07-25-47.mp3
(Przekopiujcie całą powyższą linijkę do okna adresu w przeglądarce)
Klubowy klimat nie pasuje co prawda do postnego okresu, ale posłuchać zawsze można...
- THE KILLERS - "Read My Mind" - polubiłem ich bardzo podczas ich występu przed koncertem U2 w Chorzowie, ich pierwsza płyta była świetna. Druga jednak mi się jakoś nie spodobała zbytnio, ten utwór jednak jest jednym z lepszych (jeśli nie najlepszym) z płyty. Plus świetne remixy zrobione przez Pet Shop Boys i Gabriel & Dresden. Świetny utwór
- SINEAD O'CONNOR - "You Made Me Thief Of Your Heart" - stary już utwór umieszczony na ścieżce dźwiękowej genialnego filmu "W imię ojca". Odkurzyłem tą piosenkę niedawno i uderzyła mnie swą siłą - stosunkowo prosta muzycznia i niezwykle silna tekstowo, no ale współautorem jest Bono z U2, więc nie ma się co dziwić... "Your blood to me is precious"... genialne...
- SNOW PATROL - "Chasing Cars" typowa amerykańska balladka i fajny klip sprawiły, że piosenka bardzo mi się spodobała...
- NELLY FURTADO - "Say It Right", tą panią bardzo lubię i cenię od samego początku właściwie, ale do ostatniej płyty przekonać się jakoś nie potrafiłem... Pierwszy singiel "Maneater" jakoś w ucho mi nie wlazł... "Promiscious" już było niezłe, "All Good Things" też, ale dość szybko mi się znudziło. Za to "Say It Right" to już cudo... No i jak ona wygląda, m.in. w tym teledysku.... Niesamowicie piękna kobieta ze świetnym głosem
- SARAH McLACHLAN - "Noel (Dash Berlin Radio Edit)", a nie... to już było... :)

km 
administrator

Poziom: 26
HP: 16/1637
 1%
MP: 781/781
 100%
EXP: 49/78
 62%
Wysłany: Wto 27 Lut, 2007 20:35   

SARAH McLACHLAN - "Noel (Dash Berlin Radio Edit)" - dzięki Maciek za podanie tego remixu z teledyskiem na Youtube - naprawdę świetny!
Wsłuchałem się ostatnio w najnowszą płytę Sumptuastic "Bez ciemności nie ma słów" i bardzo mi się podoba.Tytułowy utwór/teledysk można wysłuchać i obejrzeć na Interii klikając na linka TUTAJ.
Bardzo wpadły mi w ucho również dwa kawałki polskich wykonawców:
Verba - "Widziałem Twoje Oczy"
Owal - "Spokojnie" TUTAJ link do teledysku na Interii,
oraz "anglojęzyczny" singiel Milk Inc "Run" dostępny TUTAJ.
Swoją drogą zauważyłem,że coraz więcej singli jest dostępnych legalnie w internecie.

czapelka
nasz stały użytkownik

0%
 100%
 93%
Wysłany: Czw 08 Mar, 2007 23:16   

Fajnie Krzyś, że wpisałeś coś od siebie, bo powoli zaczynałem myśleć, że tylko ja tu coś czytam i piszę w tym temacie... Ludzicha! Piszcie czego słuchacie, przecież chyba mi nie powiecie, że niczego :)
Ok, to teraz znów ja. Czego to ja słucham ostatnio:
- GUNS N'ROSES - płyta "Chinese Democracy", ciekawa sprawa z tą płytą, bo Gunsi ją nagrywają od paru lat już... W zasadzie nie Gunsi, tylko Axl + inni ludzie :) Termin wydania płyty był już przekładany kilkanaście razy - to chyba rekord... Nie wiem czy to co dorwałem to już ostateczna wersja płyty, bo podobno ma być na niej 13 utworów, podczas gdy ja mam 10... Płyta miała się ukazać 6 marca, ale coś cicho w tej sprawie, więc być może to co mam to jakiś wyciek... W każdym razie - nie jest źle, ale po tak długim okresie nagrywania spodziewałem się czegoś na miarę co najmniej "Use Your Illusion I & II"... Płyta nie jest zła, ale miałem nadzieję, że będzie jej niewiele brakowało do wybitnej... Wokal Axla dalej rozpoznawalny, brakuje Slasha na gitarce - to już nie to samo... No i pewnie część ludzi rozczaruje fakt, że brakuje tu takich hitowych ballad jak "Don't Cry" czy "November Rain"... Kilka ciekawych względnie nowoczesnych rozwiązań jeśli chodzi o instrumentarium. Spaprali nieco aranżacyjnie znany już od kilku lat z koncertów "Madagascar" - utwór który na żywo brzmiał świetnie, tu brzmi jakoś tak nijako, może przez to, że reszta utworków jest bardzo fajna - w szczególności polecam "Better" (murowany singiel) i "Catcher In The Eye".
- SARAH McLACHLAN - płyta "Wintersong" wydana w zeszłym roku, sięgnąłem po nią po fascynacji remixem "Noel", płytka zawiera spokojne utworki delikatnie trącące świątecznym klimatem, co nie zmienia faktu, że wspaniale się tego słucha nawet teraz, kilka tygodni po świętach. No i kobieta ma niesamowicie cudowny głos.
- APOPTYGMA BERZERK - na słabiutkiej płycie "Sonic Diary" znajduje się fantastyczna przeróbka hitu VISAGE z lat 80-tych "Damned Don't Cry" - ostre gitarki + fajna EBMowa elektronika - super utwór
- DEPECHE MODE - "Black Celebration (Metro Dub Mix)" - fani DM kochają wręcz robić remixy swego ulubionego zespołu, skutkiem czego jest tego już pewnie z dziesiątkii tysięcy - niestety w większości remixy te są beznadziejne, bez polotu i pomysłu. Czasem udaje się jednak znaleźć rodzynek taki jak ten - facet rozebrał utwór na części i złożył po swojemu, dzięki czemu uzyskał niepowtarzalny klimat DM z domieszką czegoś swojego...
- NINE INCH NAILS - "The Great Below" - świetny utwór ze świetnej płyty "Fragile", ostatnio powtarzałem sobie dyskografię Dziewięciocalowych Gwoździ i ten utwór chyba spodobał mi się najbardziej, pozornie spokojny, ale gdzieś tam czai się agresja... no i te syntetyczne smyczki wchodzące w środku utworu - genialny klimat...
- HENRY ROLLINS - "Liar" - utwór podoba mi się od paru lat niezmiennie, fantastyczny tekst, pełen ironii... "Okłamię Cię znowu, i będę wciąż kłamał i kłamał, obiecuję"... No i muzycznie też bardzo fajnie
- NATHAN FAKE - "Outhouse", na drugiej części singla rewelacyjne remixy Valentino Kanzyani'ego i Marko Nastic'a, fantastyczna elektronika, nieco w stylu Rex The Dog, ale wciąż wyraźny klimat Fake'a jest odczuwalny, bity mogą być nieco zbyt "płaskie" jak na klubowy parkiet, ale myślę, że mogłyby się tam doskonale sprawdzić, a i posłuchać tego bez tańczenia na parkiecie jest miło :)

lucjo_20
zaczyna na forum

Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: Pią 09 Mar, 2007 12:20   

a słyszeliście utwór ACTIV 8- " Take my breth awey" albo KARMAH- "Yus be good to me" to sa naprawde fajne kawalki z radością ich słucha

czapelka
nasz stały użytkownik

0%
 100%
 93%
Wysłany: Czw 26 Kwi, 2007 01:42   

Napiszę znów coś nowego w moim ulubionym temacie :) W czym się ostatnio zasłuchuję?
- GWEN STEFANI - "4 In The Morning" - fajny utworek, miła muzyczka, niezły tekst, ładna pani na wokalu - czegóż chcieć więcej? ;)
- ATB feat. HEATHER NOVA - podobnie jak wyżej, dodatkowo Heather Nova ma bardzo ciekawą barwę głosu, w połączeniu z muzyką ATB brzmi to bardzo ciekawie
- MARILYN MANSON - "Heart Shaped Glasses" - jakoś nie pałam szczególnymi uczuciami do twórczości tego pana - ani mnie on specjalnie nie grzeje ani ziębi... Parę rzeczy ma niezłych, ale ogólnie nie ma się czym podniecać (również nie ma się co podniecać jego przeróbką depeszowego "Personal Jesus" - ot, po prostu poprawnie), ten nowy kawałek jednak wpadł mi w ucho dość mocno i nie chce wypaść
- ERASURE - parę starszych kawałków, m.in. "Love To Hate You", "Chorus", "A Little Respect", "You Surround Me"... coś mnie ostatnio wzięło na słuchanie Erasure, choć zdecydowanie wolę ich starsze rzeczy z lat 80-tych... I pomyśleć, że tak mogli brzmieć Depeche Mode... Nie mam nic do Erasure, bardzo ich lubię, ale chyba wolę, że jest jak jest :)
- TIGA - "Far From Home" i "You Gonna Want Me" - facet, którego znałem głównie z remixów (m.in. Killers, Depeche Mode, Moby) nagrał bardzo fajną płytkę "Sexor", przyjemnie się tego słucha - taki nieco bardziej elektroniczny Moby
- U2 - "Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me" - oczywiście utwór znałem wcześniej, jednak dopiero niedawno wsłuchałem się w tekst no i jak to zwykle bywa u Bono - miazga... Przejechali po mnie walcem. "Chcą byś był Jezusem, uklękną nawet na jedno kolano, jednak zażądają z powrotem swych pieniędzy jeśli dożyjesz 33 lat..." - za to uwielbiam U2 :) Ciekawe spojrzenie na gwiazdorstwo...
Jest jeszcze parę rzeczy pomniejszych, słuchanych nieco rzadziej, np. Bush, Radiohead, Bravery, New Order... A w co Wy się ostatnio wsłuchujecie? :)

C.A.M.P.I.N.O
medal za tyle postów!

Poziom: 21
HP: 9/996
 1%
MP: 475/475
 100%
EXP: 47/56
 83%
Wysłany: Pią 27 Kwi, 2007 08:14   

ACTIV 8- " Take my breth away" - piosenka grupy BERLIN
KARMAH- "Yus be good to me" - muzyka zapożyczona od grupy THE POLICE "Every Breath You take" - to takie małe Info

grigor
medal za tyle postów!

0%
 100%
EXP: 17/35
 48%
Wysłany: Pią 27 Kwi, 2007 12:51   

Vivaldi "Jesien" Cztery pory roku. Super. dziwie sie, ze nie ma jakiegos wspolczesnego coveru jeszcze

Piotrek16
nasz stały użytkownik

Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 11/13
 84%
Wysłany: Pią 27 Kwi, 2007 23:57   

"Kery James feat Anissa Stili Symphonie Damour" fajniutki spoko kawałek i jeszcze "Alex Gaudino ft Crystal Waters - Destination Calabria" ogólnie spoko muza :D :D

Odpowiedz do tematu